Elewacja

Zewnętrzna powierzchnia ściany budynku ze wszystkimi znajdującymi się na niej elementami o szczególnie dużej dekoracyjności, lico budynku. Spełnia funkcje reprezentacyjne całego budynku. Elewacja w zależności od położenia nazywana jest frontową, tylną, boczną, ogrodową lub zgodnie ze stronami świata północną, południową, wschodnią i zachodnią.

 


Obecnie istnieje wiele różnych materiałów służących do wykańczania elewacji budynków.

  • Tradycyjnie elewacje budynków wykańczane są przez tynkowanie cienkowarstwowe i tynkowanie tradycyjne.
  • Nowocześniejszymi są elewacje z kamieni elewacyjnych, cegieł na przykład klinkierowych oraz elewacje wykańczane drewnem.

Systemy dociepleń oparte na styropianie BOLIX S

Ekonomiczne, szybkie i łatwe w realizacji rozwiązanie ociepleniowe dla domów jednorodzinnych i budynków zbudowanych z lekkich materiałów konstrukcyjnych. System BOLIX S oferuje wyjątkowo wiele możliwości kształtowania wyglądu elewacji. W przypadku ocieplania budynków narażonych na intensywne zabrudzenie, czyli np. usytuowanych przy ruchliwych ulicach doskonale nadaje się zastosowanie silikatowych, silikonowych i silikonowo-akrylowych wypraw tynkarskich

Systemy oparte na wełnie BOLIX W

Wełna mineralna ma zbliżone do styropianu właściwości termoizolacyjne. Jej zastosowanie do ocieplania budynków podnosi komfort akustyczny mieszkania oraz sprawia, że ściany oddychają. System ociepleniowy wykończony tynkiem mineralnym idealnie nadaje się do ocieplania ścian zbudowanych z materiałów wysokoparoprzepuszczalnych. Jeżeli budynek mieści się w centrum miasta, gdzie jego ściany narażone są na zabrudzenia i gdzie panuje bezustanny zgiełk, wybierz system z silikatową lub silikonową wyprawą tynkarską zabezpieczającą elewację przed zabrudzeniami, a wełna mineralna oprócz izolacji cieplnej zapewni ochronę przed hałasem.